sklepy internetowe

Uruchomienie sklepu internetowego

Sklep internetowy pomógł już tysiącom firm rozwinąć swój biznes. Dla części z nich to główny kanał sprzedaży, dla innych wsparcie sprzedaży stacjonarnej. Decydując się na uruchomienie sklepu internetowego w swojej firmie, warto dobrze przemyśleć jego strategię – ułatwi to pracę przy jego tworzeniu oraz późniejsze zarządzanie.

Gdzie najlepiej założyć sklep internetowy?

Najlepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom z dużym doświadczeniem. Dzięki temu będą mieć Państwo pewność, że sklep został wykonany solidnie i będzie działać niezawodnie. W przyszłości, jeśli konieczne będzie wprowadzenie do niego pewnych poprawek, nie sprawi to większych trudnosci.

Ile kosztuje profesjonalny sklep internetowy?

Ostateczny koszt wykonania takiej strony będzie zależeć od ilości produktów, funkcjonalności, złożoności, a także systemu, na którym sklep ma powstać. Użytkownicy mają bowiem do wyboru gotowe rozwiązania, jak również sklep www tworzony pod zamówienie, jako autorskie oprogramowanie.

Sklep internetowy - jaki wybrac?

Z CMS pod zamówienie, czy może w oparciu o jedno z dedykowanych rozwiązań? Naszym zdaniem ta druga opcja jest korzystniejsza – zarówno pod względem finansowym, jak i dlatego że zapewnia większą elastyczność.

Badanie potrzeb

badanie potrzeb klienta

Zanim rozpoczniemy pracę nad sklepem internetowym, przeprowadzamy gruntowne badanie potrzeb klienta. W efekcie dowiadujemy się jaki rodzaj sklepu jest Państwu potrzebny. Ile produktów ma się znaleźć w ofercie, jakie funkcjonalności są wymagane, a także kim będzie docelowa grupa klientów sklepu internetowego.

Podpisanie umowy

podpisanie umowy o sklep internetowy

Jeżeli zaakceptują Państwo naszą ofertę na wykonanie sklepu internetowego, przygotujemy i przedstawimy do akceptacji wzór umowy o współpracę. Reguluje ona szczegółowo wszystkie kwestie związane z wykonaniem zlecenia, w tym ceny, terminy, zawartość i pozostałe uzgodnienia pomiędzy klientem, a wykonawcą.

Projekt graficzny - akceptacja

projekt graficzny sklepu internetowej

Po podpisaniu umowy, rozpoczynamy pracę nad projektem graficznym sklepu. Jest on tworzony w oparciu o wcześniejsze ustalenia i wytyczne. Kiedy projekt jest wstępnie przygotowany, przedstawiamy go klientowi do akceptacji i czekamy na dalsze poprawki, które wnosimy do projektu i jego poprawioną wersję ponownie wysyłamy Państwu.

Wdrożenie wszystkich funkcjonalności

wwdrozenie funkcjonalnosci w sklepie inernetowym

Zaakceptowany projekt graficzny zostaje zakodowany, osiągając pełną funkcjonalność i klikalność. Na tym etapie wdrażamy również wymagane funkcjonalności, takie jak CMS, wyszukiwarka, formularze kontaktowe, konta użytkowników, mapy, czaty i wiele innych opcji, które mogą być integralną częścią sklepu.

Test

testowanie gotowego sklepu internetowego

Ukończona wersja sklepu internetowego zostaje uruchomiona na wewnętrznym serwerze i jest poddawana testom. W ich trakcie sprawdzamy prawidłowość działania wszystkich funkcji, a także podatność na błędy i skuteczność istniejących systemów bezpieczeństwa, mających zadanie izolować zagrożenie poza infrastrukturą sklepu i jego bazy danych.

Serwis sklepu

serwisowanie sklepu internetowego

Sklep internetowy może się rozwijać w czasie, wraz z rozwojem firmy i jej oferty. Aby nadążyć za zmieniającym się potrzebami, konieczny może być serwis sklepu. Oferujemy naszym klientom tę usługę, zapewniając maksymalną sprawność działania sklepu, szybkość reagowania na zgłoszenia, a także najwyższą jakość usługi w korzystnej cenie.

Administracja sklepu

administrowanie sklepu internetowego

Na życzenie klienta możemy również zajmować się administracją sklepu, polegającą na obsłudze zamówień, prowadzeniu korespondencji, dodawaniu nowych funkcjonalności lub wprowadzaniu nowych produktów do oferty. Zakres usługi administracyjnej jest szeroki i bardzo elastyczny, dopasowany do potrzeb Państwa firmy oraz jej możliwości.

Opisy tekstów i kategorii - opcjonalnie

teksty na sklep internetowy

Aby sklep internetowy skutecznie sprzedawał produkty i usługi, należy zadbać nie tylko o jego wygląd, ale również content. Unikalne i merytoryczne treści są o wiele łatwiejsze do pozycjonowania i zajmują wyższe pozycje, niż opisy powielane i kopiowane z innych sklepów. Wyróżniająca oferta to właśnie unikalne opisy kategorii i produktów.

Marketing i pozycjonowanie - opcjonalnie

promowanie sklepu internetowego

Zadbamy kompleksowo o widoczność Państwa sklepu w wyszukiwarce. Dzięki naszym działaniom, sklep będzie plasować się na wysokich pozycjach wyników wyszukiwania na słowa kluczowe, po których klienci mogą znajdować Państwa produkty. Pozycjonowanie i marketing to jednak nie tylko SEO, ale również reklamy Google Ads i wiele innych rozwiązań.