Założenie maila firmowego

Założenie maila firmowego – ważna sprawa w oczach Klientów

1 kwietnia 2022 | 2 min czytania


Założenie maila firmowego to bardzo ważna rzecz podczas rozpoczynania działalności gospodarczej. Wbrew pozorom koszty posiadania profesjonalnej domeny i hostingu nie są bardzo duże w skali roku, a ważne jest pierwsze wrażenie, które odnosi nasz potencjalny Klient.

Sami pomyślcie, gdy ktoś pisze do nas z ofertą z maila jakiegoś darmowego dostawcy na przykład Onetu, czy Interii, w większości przypadków wpada nam to w oko i zazwyczaj nie traktujemy tej wiadomości poważnie.

Jeżeli już naprawdę nie chcemy wydawać tych kilku groszy na profesjonalnie wyglądającą skrzynkę mailową polecam założyć ją na gmail.com lub outlook.com. Nie ze względu na to, ze są to popularne usługi i potencjalni Klienci spojrzą na to łaskawiej, tak na pewno nie będzie. Gmail i Outlook proponują nam, oprócz poczty, dużo ciekawych, darmowych narzędzi, jak chociażby chmura, edytory plików i inne bardzo przydatne funkcjonalności.

Zainwestuj w domenę

Jeżeli zdecydowałeś się podjąć to wyzwanie i być profesjonalistą już w pierwszym mailu do Klienta, potrzebna nam będzie domena. Najbardziej klasyczna jest .pl , ale możemy wybrać jaka tylko nam się podoba i jest oczywiście dostępna. W ostatnich latach wybór domen znacznie wzrósł, ale też ich ceny są różnorodne.

Musimy znaleźć dobrego dostawcę domen i sprawdzić dostępność. Zadbajmy też o to, żeby nasza domena była w miarę opisowa, czyli jeżeli nasza firma nazywa się na przykład: firma123 to nie rejestrujmy domeny misiuuszatek.pl , ponieważ to trochę nielogiczne. Postarajmy się znaleźć domenę firma123.pl lub coś podobnego.

Na rynku istnieją także darmowe domeny, ale nie są one raczej atrakcyjne i nie zalecam korzystania z tego rodzaju usług.

Jeżeli promujemy swój biznes pod marką osobistą, dobrą praktyką jest zarejestrowanie domeny z własnym nazwiskiem.

Sprawdź też:   Blog na stronie internetowej

Wybór serwera

Usługi hostingowe są idealnymi do skorzystania, jeżeli chcemy podpiąć pod nie pocztę firmową. Na start wystarczy najniższy pakiet. Chyba, że planujemy wysyłać bardzo dużą ilość maili, wtedy proponuję wybrać wyższy.

Warto tutaj wspomnieć, że hosting może także służyć do tworzenia stron internetowych, baz danych, przechowywania plików i innych usług, różnego rodzaju.

Warto zarejestrować domenę i wykupić hosting u jednego dostawcy, wtedy mamy nad wszystkim większą kontrolę. Z doświadczenia wiem, że mając każdą usługę u innego dostawcy jest po prostu bałagan.

Ja od lat korzystam z usług Smarthost i nigdy się nie zawiodłem, a link poniżej da Wam 20% zniżki na ich usługi:

https://www.smarthost.pl/?partner=d1015420

Stopka mailowa

Jeżeli domena i serwer są wykupione pozostał jeszcze jeden ważny element – stopka. Jak w stopce będzie po prostu rzucone „Pozdrawiam” to nie będzie to dobrze wyglądało. Musimy być profesjonalni. Firmowe strony internetowe, jeżeli są profesjonalne, zawsze posiadają dane firmy. Więc co konkretnie powinna posiadać stopka mailowa?

  • imię i nazwisko
  • stanowisko
  • numer telefonu
  • adres strony internetowej (jeżeli jest)
  • linki do potrali społecznościowych (najepiej jeżeli są zwizualizowane w ikonach)
  • dane firmy – nazwa, adres, REGON, NIP
  • można także powtórzyć swój adres email, dodać linki do swoich profili społecznościowych

Wszystko po to, aby ułatwić kontakt z Klientem. Czasami potrzebuje on na szybko skontaktować się z nami. Nie chce mailować, bo musi się w ciągu paru minut czegoś dowiedzieć. Nasza stopka musi być na to przygotowana!

Chcesz wyglądać profesjonalnie, ale…

masz jakiś powód, żeby komuś to zlecić?

Jesteśmy do twojej dyspozycji! Wypełnij niezobowiązujący brief poniżej, a my wyślemy do Ciebie cenę za kompleksową usługę, po której będziesz prezentował się jak specjalista w kontakcie mailowym z Klientem!

Podobne posty:

Najnowsze artykuły

Wtyczka do newsletterów w WordPressie

obsluga newslettera w wordpress Przeczytaj

WooCommerce czy PrestaShop

WooCommerce czy PrestaShop Przeczytaj

Czym zajmuje się firma e-commerce?

Czym zajmuje się firma e-commerce? Przeczytaj
Więcej artykułów
strzalka w gore