Strony internetowe bez reklam

Strony internetowe bez reklam – idealny wybór dla najbardziej wymagających

1 października 2021 | 2 min czytania


Prowadząc firmę, niezależnie od rodzaju usług czy też sprzedaży, warto postawić na własną stronę internetową bez reklam. Dzięki temu można budować pozytywne relacje z klientem, ale także zdecydowanie zwiększyć zasięgi. Jak stworzyć taką stronę i dlaczego poprawia ona wiarygodność Twojej firmy?

Dlaczego warto posiadać stronę internetową bez reklam – o zaletach zdań kilka

Na rynku istnieje bardzo duża konkurencja i to niezależnie od branży. Obecnie, aby dotrzeć do klientów nie wystarczy już tylko oferowanie wysokiej jakości usług czy towarów, lecz trzeba zaprezentować się maksymalnie profesjonalnie. Tutaj doskonale sprawdzi się strona internetowa bez reklam.

Warto zauważyć, że zapewnia maksymalną wygodę dla klientów, ale i potencjalnych klientów, gdyż mogą oni dowiedzieć się o Waszych usługach więcej. Na stronie można przedstawić także godziny pracy, zawrzeć formularz kontaktowy czy cennik. Dzięki temu, że na stronie nie ma reklam Wasza wiarygodność się poprawia, a przy tym korzystanie z takiej strony jest zwyczajnie przyjemniejsze i łatwiejsze.

Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć o braku ograniczeń geograficznych. Dzięki stronie internetowej z Waszych usług mogą skorzystać wszyscy użytkownicy Internetu, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Strona bez reklam posiada czytelną typografię, a dodatkowo zdecydowanie lepiej korzysta się z niej na urządzeniach mobilnych.

Klienci nie tracą też czasu, gdy przez przypadek klikną w reklamę i zostaną przeniesieni na inną stronę, co często kończy się tym, że rezygnują z Waszych usług. Warto zauważyć, że odbiorcy są coraz bardziej wymagający i zwracają uwagę na wygodę. W wielu przypadkach reklamy na stronie im przeszkadzają.       

Sprawdź też:   Google Indexing API i WordPress

Dla kogo strona internetowa bez reklam będzie trafnym wyborem? 

Strona internetowa bez reklam polecana jest tak naprawdę wszystkim osobom. Dzięki niej możecie wypaść bardziej profesjonalnie. Jeżeli macie stronę typu wizytówka, a więc stawiacie na minimalizm, to reklamy psują cały efekt wizualny takiej strony. Przeszkadzają również jeżeli prowadzicie sklep internetowym, gdyż czasami klienci przypadkowo, zamiast w sprzedawany przez Was produkt, klikają w reklamę.

Są takie branże, gdzie posiadanie strony bez reklam jest niemal obowiązkowe. Dotyczy to chociażby prawników, których strony co do zasady muszą być bardzo proste. Dodatkowo nie mogą oni na swoich stronach umieszczać typowych reklam swoich usług, lecz jedynie mogą przedstawić swoją ofertę. Nie mogą natomiast chwalić się ilością wygranych spraw.

Także pracując w branży budowlanej nie musicie posiadać bardzo rozbudowanej strony, tym bardziej, że cena usług zależy od wielu czynników, stąd też w Waszym przypadku wystarczy strona typu wizytówka z galerią przedstawiającą wykonane przez Was prace.

Strony internetowe bez reklam sprawdzają się także w przypadku instytucji publicznych. Dzięki temu petent, który chce załatwić jakąś sprawę czy złożyć ofertę, nie kliknie przypadkowo w reklamę. Czasami można zauważyć trend, który zasadniczo jest anty trendem, polegający na tym, że strona pełna jest reklam, które zaburzają cały efekt wizualny, ale też znacząco wpływają na jej czytelność. Należy pamiętać, że jest to niedopuszczalne.     

Samodzielnie czy zamawiając w firmie – jak stworzyć i uruchomić stronę internetową bez reklam? 

W sieci dostępnych jest wiele darmowych szablonów stron, tworzonych w oparciu o system CMS. Jednak korzystanie z darmowego kreatora nie zawsze pozwala osiągnąć najlepszy efekt. Chyba każdemu z nas zdarzyło się już wejść na taką stronę, która nie prezentowała się dobrze i niestety efekt jest taki, że poprzez źle skonstruowaną stronę można szybko odstraszyć klientów.

Sprawdź też:   Jak zainstalować WordPress

Oczywiście możecie spróbować i szukać darmowych hostingów, możecie też zmagać się z usuwaniem banerów reklamowych, które będą się pojawiać. Jednak prawda jest taka, jeżeli nie znacie się na rzeczy, to lepiej byście się tego nie podejmowali.

Strona internetowa potrafi zaszkodzić w tym, jak będą postrzegać Was potencjalni klienci. Jeżeli więc szukacie najlepszych profesjonalistów, którzy przygotują Wam stronę na miarę XXI wieku i Waszych oczekiwań, ale chętnie też doradzą, to polecamy nasze usługi.

Gwarantujemy, że będziecie zadowoleni, strona będzie działała bez zarzutu, szybko się ładowała i nie będą pojawiać się na niej wyskakujące okienka. Profesjonalna strona internetowa bez reklam to doskonała wizytówka Waszej firmy.           

Podobne posty:

Najnowsze artykuły

Wtyczka do newsletterów w WordPressie

obsluga newslettera w wordpress Przeczytaj

WooCommerce czy PrestaShop

WooCommerce czy PrestaShop Przeczytaj

Czym zajmuje się firma e-commerce?

Czym zajmuje się firma e-commerce? Przeczytaj
Więcej artykułów
strzalka w gore