Podstrona O nas

Podstrona O nas na stronie internetowej

29 marca 2022 | 2 min czytania


Podstrona O nas jest jedną z ważniejszych podstron jeżeli chodzi o firmową stronę internetową. I pewnie teraz pomyślałeś, że nigdy na nią nie wchodzisz i nigdy w życiu takiej całej nie przeczytałeś. Pewnie jak większość.

Chodzi tutaj bardziej o treści, które będą czytać nie tylko ludzie, ale także roboty wyszukiwarek. Jest to idealne miejsce, żeby umieścić tam trochę tekstu, który zachęci te właśnie roboty do eksploracji tejże podstrony, a co za tym idzie podniesienia naszej strony w Google i poprawienia naszego pozycjonowania.

Treści na podstronę o nas

Skąd wziąć treści na stronę internetową i podstronę o nas? Można napisać samemu, a można skorzystać z usług copywritera. Jeżeli zależy nam na dobrych pozycjach w wyszukiwarce zalecam to drugie, jeżeli natomiast chcemy wyjść do Klienta, zalecam to pierwsze.

Czy jest więc na to złoty środek? Myślę, że tak. Napisz parę paragrafów samemu i umieśćcie je na samym początku podstrony o nas, następnie wyślijcie je copywriterowi i poproście o dopisanie czegoś „pod SEO” i zredagowanie tego.

Myślę, że to będzie najlepsze połączenie, ponieważ czytający po paru zdaniach będzie już mniej więcej wiedział co robi Twoja firma i co może zaoferować potencjalnemu Klientowi. Sami zresztą na początku tekstu stwierdziliśmy, że nikt nie dociera do końca też sekcji, oprócz robotów 🙂

Przedstawcie się

Jak więc napisać sekcję O nas? Przede wszystkim postaraj się nie pisać pod SEO. Pozostań człowiekiem i wyobraź sobie, że opowiadasz drugiemu człowiekowi o tym, czym zajmuje się Twoja firma, z czego jesteś najbardziej dumny i na jaką skale działacie.

Możesz też wymienić jakieś nagrody, jakichś kontrahentów, którymi warto się pochwalić i liczby, jeżeli warto. Często też się wymienia filie i konkretne adresy. Nie podajemy tutaj danych kontaktowych – od tego jest zakładka kontakt jeżeli chodzi o strony internetowe.

Sprawdź też:   Treści na stronę internetową

Zdjęcia na stronę internetową

Dobrą praktyką jest wdrożenie kilku zdjęć na podstronę O nas. Dzięki temu możemy zilustrować Klientowi jak działamy i zrobić wrażenie przyjemnej firmy. Jeżeli nasza firma nie do końca jest dobra do „wrzucenia” jako materiał na strony internetowe, możemy skorzystać z banków zdjęć.

Banki zdjęć istnieją darmowe oraz płatne. Jeżeli chcemy pozyskać zdjęcia na tak ważną podstronę jak O nas, warto zainwestować i skorzystać z tym płatnych banków, ponieważ te darmowe charakteryzują się tym, że wszyscy je mają 🙂

Podobne posty:

Najnowsze artykuły

Wtyczka do newsletterów w WordPressie

obsluga newslettera w wordpress Przeczytaj

WooCommerce czy PrestaShop

WooCommerce czy PrestaShop Przeczytaj

Czym zajmuje się firma e-commerce?

Czym zajmuje się firma e-commerce? Przeczytaj
Więcej artykułów
strzalka w gore