strona internetowa bez podstron

One page – strona internetowa bez podstron

20 kwietnia 2022 | 3 min czytania


Strona internetowa bez podstron w ostatnich latach zyskają popularność głównie dlatego, że ich przygotowanie wymaga mniejszych nakładów finansowych oraz czasowych. Często przedsiębiorcy nie mają pomysłu, jak mogłaby wyglądać ich strona internetowa, a co dopiero jeżeli chodzi o napisanie treści na nią.

Świetną alternatywą do tego jest One page. Polega ona na tym, że bierzemy wszystkie zakładki, które normalnie znajdują się na firmowych stronach, czyli na przykład:

  • O nas
  • Oferta
  • Galeria
  • Kontakt

Następnie kumulujemy je na jednej, głównej stronie w skoncentrowanej wersji. Dzięki temu otrzymujemy tylko jedną stronę internetową. Nie musimy tworzyć rozbudowanych treści, a agencja interaktywna nie musi tworzyć projektów graficznych do nich i programować ich osobno.

Nawigacja odbywa się opierając się na kotwicach HTML i możemy przemieszczać się przez sekcje strony swobodnie i bardzo wygodnie.

Jeżeli nie wiesz co to są kotwice HTML przeczytaj artykuł na naszym blogu.

Projektowanie One page

Żeby zaprojektować stronę typu One page musimy mieć nieco zmysłu graficznego, ale to nie wszystko. Do takich stron, podobnie jak do landing page’y, musimy znać przynajmniej podstawowe zasady projektowania UX, czyli User eXperience – Doświadczenia Użytkownika.

Są to zasady, dzięki którymi wiemy, jak użytkownik naszej strony internetowe postrzega różne elementy i je „widzi podświadomie”. Zasady te znajdziemy na różnego rodzaju poradnikach, darmowy i płatnych, ale tak naprawdę profesjonalne projektowanie UX to sztuka, którą designerzy uczą się przez wiele lat, a szlifują przez całą swoją karierę.

Treści na stronę typu One page

Strona typu One page jest taką wizytówką internetową naszej firmy, więc najlepiej, jakbyśmy treści na stronę napisali sami, tak od siebie. Jeżeli jednak nie mamy talentów pisarskich do tworzenia treści, nasz copywriter chętnie napisze je za Ciebie.

Sprawdź też:   Gotowe strony do kupienia

Tego typu wizytówki mogą też być robione pod SEO, wtedy teksty muszą być dobrze wywarzone. Żeby i czytelnik mógł je zrozumieć, ale też robot był zadowolony z ich treści.

Sekcje, które powinniśmy tam umieścić są do ustalenia z agencją marketingową, ponieważ jest to zależne od, przykładowo, branży, w której działamy. Są jednak takie elementy, które każda tego typu strona internetowa powinna mieć, żeby zachęcić użytkownika do interakcji.

Niezbędne elementy strony typu One page

Jednym z kilku niezbędnych elementów jednostronnej witryny internetowej jest formularz kontaktowy. Jeżeli strona ma być błyskawiczna w eksploracji to też kontakt musi taki być. W zależności od tego w jakiej technologii tworzymy stronę internetową musimy dostosować formularz i zabezpieczyć go przed spamem.

Jeżeli masz stronę internetową na WordPress to może przydatny będzie artykuł: Podstrona kontakt na stronie internetowej

Używaj przycisków CTA, ponieważ są one kluczem do interakcji z Klientem. Czym one są? Przycisk CTA, czyli Call To Action to jak sama nazwa mówi wezwanie do akcji. Często jest stosowany po bloku Nagłówek + paragraf i tworzy z nimi jedną całość. Dzięki nim użytkownik może swobodnie wybrać się do tej części strony, która jest opisana w paragrafie, czyli na przykład do sekcji kontaktowej. Przykład takiego przycisku:

Wypełnij brief

Ponadto nie zapomnij o odnośnikach do mediów społecznościowych. Dzięki temu Twoi klienci będą mogli przeczytać opinie na zewnętrznych portalach typu:

  • Google MyBusiness
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • i wiele innych

Na tych portalach Klient będzie mógł zobaczyć także galerie realizacji i zdjęcia na przykład firmy lub produktów, jeżeli nie umieścimy ich na stronie One page.

Jeżeli myślisz o stronie internetowej i podoba Ci się ta koncepcja, wypełnij brief poniżej, a o szczegółach porozmawiamy indywidualnie 🙂

Sprawdź też:   Jak założyć bloga

Podobne posty:

Najnowsze artykuły

Wtyczka do newsletterów w WordPressie

obsluga newslettera w wordpress Przeczytaj

WooCommerce czy PrestaShop

WooCommerce czy PrestaShop Przeczytaj

Czym zajmuje się firma e-commerce?

Czym zajmuje się firma e-commerce? Przeczytaj
Więcej artykułów
strzalka w gore