gotowe strony do kupienia

Gotowe strony do kupienia

23 września 2021 | 2 min czytania


Jesteś przedsiębiorcą. Zdobywasz nowych klientów przez internet. Założyłeś stronę na Facebooku, a teraz szykujesz się na przejęcie pierwszego miejsca w wyszukiwarce Google. Pojawia się jednak problem. Potrzebujesz ładnej strony internetowej. Najlepiej szybko i tanio. Zaczynasz rozglądać się za czymś gotowym – to przecież najlepsze rozwiązanie, prawda? Kilka kliknięć, parę złotych i już możesz zająć się tym, co naprawdę ważne. To podejście może jednak ograniczyć cię w przyszłości.

Komu potrzebne są gotowe strony?

Podstawową zaletą gotowych stron jest prostota. Otrzymujesz prosty kreator, który wypełniasz swoimi treściami obrazkami, klikasz zapisz i już. Reszta dzieje się poza twoją kontrolą. I działa. Wiele serwisów pozwala nie przejmować się także kwestiami takimi jak hosting, domena czy kupno certyfikatu – są dodane w pakiecie. Średnio doświadczony użytkownik komputera będzie sobie w stanie poradzić z przygotowaniem wszystkiego. A w razie potrzeby, wiele serwisów zapewnia też wsparcie techniczne.

Ranking najlepszych serwisów z gotowymi stronami do kupienia

WIX.com

Największą zaletą tego rozwiązania jest bezpłatny plan, który pozwala na wypróbowanie serwisu bez dodatkowych kosztów. Tego twoja strona będzie wyglądać równie dobrze na telefonie, co na komputerze. Dodatkowo rozwiązanie to wydaje się najprostszym w obsłudze, również dla osób, bez doświadczenia.

Zyro

Zyro reklamuje się jako skupiony na opowiadaniu historii małych firm. Wykonane w nim strony są proste i działają całkiem szybko. Do tego niewielki koszt, 6 złotych miesięcznie, sprawia, że jest to całkiem niezłe rozwiązanie dla początkującego biznesu.

Squarespace

Jeśli oglądasz zagranicznych twórców na Youtubie, powinieneś kojarzyć ten serwis – tak duże pieniądze zainwestował on w reklamę. Do jego zalet należą świetnie przygotowane szablony stron. Są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale bardzo czytelne. Dodatkowo w pakiecie otrzymujesz również domenę i pakiet narzędzi analitycznych. Korzystanie z serwisu kosztuje 12 dolarów miesięcznie w najtańszej opcji.

Sprawdź też:   Jak zacząć robić stronę internetową

WordPress.com

WordPress jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi do tworzenia stron. Wymaga jednak pewnej wiedzy, by z niego korzystać. Dlatego właśnie zostało stworzone narzędzie, pozwalające korzystać z gotowych rozwiązań na tej platformie. Za osiem dolarów możesz dostać plan, który pozwoli stworzyć stronę dla twojego biznesu.

Shopify

Strony wykonane na Shopify, możesz znać, jeśli oglądasz polskich twórców internetowych. Wiele polecanych przez nich produktów ma strony budowane na Shopify. Narzędzie jest banalne w użytkowaniu, pozwala szybko postawić sklep internetowy, a darmowy okres próbny – wycofać się w ciągu 14 dni. Dodatkowo narzędzie spięte jest z bramkami płatności, dzięki czemu nie martwisz się o obsługę np. kart płatniczych. Cena? Niecałe 30 dolarów miesięcznie.

Dlaczego nie warto kupować stron?

Jeśli gotowe strony mają tyle zalet, to dlaczego wielu specjalistów nie poleca ich kupowania? Gotowe szablony dają bardzo mało możliwości personalizacyjnych. Jeśli trafisz na popularny szablon, może okazać się, że twoja strona wygląda podobnie, jak strony twoich konkurentów. To nie sprawia najlepszego wrażenia i nie pozwala na wyróżnienie się, tak ważne na początku.

Gotowe strony pozwalają również na spełnienie jedynie najbardziej podstawowych potrzeb. Im dłużej będziesz korzystał ze strony, tym bardziej będziesz czuć, że czegoś w tym projekcie brak. A kreator nie pozwoli puścić wodzy fantazji.

Wiele gotowych stron nie pozwala także na osiąganie wysokich wyników w wyszukiwarkach. Nie zawsze są one najlepiej zoptymalizowane, a częste zmiany w algorytmie Google sprawiają, że to, co nawet mogło działać miesiąc temu, dziś nie gwarantuje dobrych wyników.

Jeśli jednak kupisz gotową stronę, pamiętaj, że wraz z rozwojem twojego biznesu, trudniej będzie ci od niej odejść. A koszt przeróbek, wykonanych przez profesjonalistów może być znacznie wyższy niż stworzenie wszystkiego od nowa. Dlatego wielu specjalistów poleca zainwestowanie w dobrze wykonaną stronę od samego początku.

Sprawdź też:   Podstrona kontakt na stronie internetowej

Podobne posty:

Najnowsze artykuły

Wtyczka do newsletterów w WordPressie

obsluga newslettera w wordpress Przeczytaj

WooCommerce czy PrestaShop

WooCommerce czy PrestaShop Przeczytaj

Czym zajmuje się firma e-commerce?

Czym zajmuje się firma e-commerce? Przeczytaj
Więcej artykułów
strzalka w gore