gdzie zapisywane są strony internetowe

Gdzie zapisywane są strony internetowe?

5 października 2021 | 2 min czytania


W obecnych czasach posiadanie swojej strony internetowej, reklamującej sklep, czy usługi jest wręcz obowiązkowe. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, gdzie zapisywane są strony internetowe i jaki ma to wpływ na ich działanie? Czy strona internetowa może tak po prostu zniknąć z sieci i jakie zabezpieczenia są stosowane? Koniecznie przeczytajcie nasz wpis na ten temat.

Gdzie zapisywane są strony internetowe? 

Konstruowanie tradycyjnej strony internetowej opiera się o zapisywanie kodu w pliku html. Taki plik można modyfikować i rozbudowywać. Nie trzeba jednak znać języka html, aby stworzyć stronę, wszak dostępne są gotowe szablony w ramach CMS. Taka strona ma jednak wiele ograniczeń bądź też wymaga stosowania wielu wtyczek.

Strona internetowa w formie dokumentu może być zapisana na dysku. Każda strona internetowa umieszczana jest na serwerze. Oczywiście, aby umieścić na nim stronę, należy zalogować się do swojego konta FTP i wgrać pliki. Posiadając kod strony, domenę i dostęp do serwera można przeprowadzić tę procedurę.

Przy wyborze serwera należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Istotne znaczenie ma nie tylko jego szybkość, ale także dostępne zasoby w postaci limitu pamięci RAM i chwilowe zużycie procesora. Dla ciągłości działania, przywrócenia strony po awarii serwera, niezbędne jest automatyczne tworzenie kopii zapasowych.

Strona internetowa w chmurze czy na tradycyjnym serwerze – co wybrać?  

Wybór hostingu dla strony internetowej ma duże znaczenie dla jej płynnego działania. Poza tradycyjnym hostingiem dostępny jest też hosting w chmurze. Czas dowiedzieć się więcej o obu rozwiązaniach. Warto pamiętać, że hosting, jest tak naprawdę „domem” dla naszej strony.

Sprawdź też:   Co to jest CMS

Dzięki niemu nie musicie obawiać się przerw w jej działaniu czy wolnego ładowania się. Dlatego, jeżeli zastanawiacie się, jaki hosting wybrać, odpowiedź może być tylko jedna: należy wybrać ten najlepszy. Dzięki temu nie musicie obawiać się zakłóceń. Strona, która działa płynnie odbierana jest lepiej przez klientów czy potencjalnych klientów, jest uznawana za profesjonalną.

Pomyślcie tylko czy chcielibyście robić zakupy w sklepie internetowym, którego strona bardzo powoli się ładuje? Oczywiście dobry hosting wpływa również na bezpieczeństwo. Otóż większość z nich nakłada na serwery limity bezpieczeństwa, jeżeli jednak są one za niskie, to występuje problem z rozbudową strony, a więc wraz z większą ilością odwiedzających, strona bardzo powoli się ładuje. Natomiast jeżeli limit będzie za duży bądź serwer nie będzie nakładał limitów, to od tego tylko krok do przeciążenia hostingu.

Niestety nawet utrata danych jest możliwa, jeżeli postawicie na hosting, który jest niewydajny. Alternatywą dla hostingu tradycyjnego jest hosting w chmurze. Jego zalet także jest sporo. Fragmenty strony zapisywane są na różnych serwerach i ich liczba nie jest z góry określona. Dlatego jeżeli dojdzie do awarii jednego, to drugi przejmuje jego działanie i strona może dalej funkcjonować.

Ale zacznijmy od początku. Cloud hosting jest niewątpliwie innowacyjny, jednak nie każdy dostawca sieciowy go stosuje. Jego największą zaletą jest bezpieczeństwo, ale również fakt, że macie do niego ciągły dostęp. Dodatkowo możecie zyskać możliwość przydzielenia czy zastosowania nowych zasobów. Co ciekawe serwer w chmurze może być na bieżąco rozbudowywany.       

Czy strona internetowa może zniknąć z sieci i jakie zabezpieczenia są stosowane? 

Niewątpliwie wybór właściwego serwera z tworzeniem kopii zapasowej danych ma duże znaczenie. Wyobraźcie sobie sytuację, że szybko chcecie wejść na jakąś stronę internetową, jednak okazuje się ona niedostępna. Zapewne jeżeli jest to sklep czy strona z reklamą usług, to poszukacie innej, zatem tamte osoby stracą potencjalnego klienta.

Sprawdź też:   WordPress 6 - jakie nowości

Podobnie rzecz wygląda jeżeli Wasza strona internetowa jest niedostępna. A przyczyną takiego stanu rzeczy może być choćby nadmierna ilość plików cookies. Oczywiście może wynikać to także z awarii systemu i choć zasadniczo nie powinna ona zniknąć z Internetu, to jednak w danym momencie może być niedostępna, a Wy przez to tracicie klientów.

Dlatego też zarówno wykonanie, jak i zapisanie strony internetowej, a także pomoc techniczną, warto powierzyć nam. Jesteśmy do Waszych usług, chętnie też odpowiemy na każde pytanie. Zamówienie strony internetowej nie musi wiązać się z bardzo dużymi kosztami, można je odpowiednio zoptymalizować i dopasować do budżetu. Przy tym strona będzie funkcjonalna i atrakcyjna dla potencjalnych odbiorców.     

Podobne posty:

Najnowsze artykuły

WooCommerce czy PrestaShop

WooCommerce czy PrestaShop Przeczytaj

Czym zajmuje się firma e-commerce?

Czym zajmuje się firma e-commerce? Przeczytaj

Własna strona internetowa

Własna strona internetowa Przeczytaj
Więcej artykułów
strzalka w gore