galeria na stronę internetową

Galeria na stronę internetową

30 marca 2022 | 2 min czytania


Praktycznie każda strona internetowa może pochwalić się galerią zdjęć. Jednakże ważne, żeby zrobić ją z głową, żeby klient zobaczył w niej to, czego się spodziewał klikając w link prowadzący do galerii. Zwykle posiadamy wiele zdjęć realizacji, magazynu, sprzętu, czy siedziby firmy, ale są one bardzo słabej jakości, często są prześwietlone, zrobione pod słońce.

Jeżeli chcemy, żeby nasza galeria zrobiła wrażenie na kliencie, a zdjęcia w niej umieszczone oddały profesjonalizm, który reprezentujemy powinniśmy zadbać o ich jakość. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy posiadają profesjonalny sprzęt oraz umiejętności fotograficzne i graficzne, potrzebne do obróbki zdjęć, ale myślę, że jeżeli chcemy się pokazać z naprawdę dobrej strony, powinniśmy zainwestować w sesję zdjęciową.

Jak dobrać zdjęcia

Kwestia jak dobrać zdjęcia pozostaje całkowicie do naszej dyspozycji. Pamiętaj tylko, żeby nie udostępniać publicznie zdjęć, które mogłyby zdradzić Twoje patenty, tajemnice firmowe, czy technologie. Poza tym, jeżeli chcesz pochwalić się kadrą sekretarek i przyciągnąć tym męskie grono odbiorców, jak najbardziej możesz. Jeżeli jednak masz zegary, które pokazują czas na świecie, ponieważ działasz międzynarodowo i chcesz to pokazać – pokaż to.

Jak podzielić zdjęcia na poszczególne galerie

Strony internetowe z galeriami charakteryzują się tym, że mają je pokategoryzowane. Lepiej je inteligentnie podzielić, żeby dać klientowi wygodę i możliwość wyboru. Zdecydowanie jest to lepsze niż wrzucenie wszystkich zdjęć do jednego wora. Wtedy użytkownik naszej strony internetowej prawdopodobnie bardzo szybko opuści galerię ze względu na niewygodne rozwiązanie.

Jak można uniwersalnie podzielić galerię

  • zdjęcia z zewnątrz
  • sekretariat
  • magazyn
  • hala produkcyjna
  • salka szkoleniowa
  • parking

To jest taki przykładowy podział, który jak najbardziej możesz zastosować również u siebie.

Sprawdź też:   Gotowe strony do kupienia

Z jakiej technologii skorzystać

Technologii do galerii przy tworzeniu stron internetowych jest kilka. Zdecydowanie odradzam pisanie własnego rozwiązania, gdy „na rynku” jest dużo, kolokwialnie mówiąc gotowców. Do popularnych CMS-ów są gotowe motywy, wtyczki, które załatwiają to za nas. WordPress ma także własne, natywne rozwiązanie.

Poza tym, jeżeli nie mamy strony opartej o CMS jest dużo rozwiązań. Można swoją galerię oprzeć o jQuery, można wykorzystać Bootstrap i inne technologie wspomagające nasze strony internetowe.

Warto pamiętać także o tym, żeby zadbać o pozycjonowanie tworząc galerię zdjęć. Pamiętajmy, żeby nasza galeria wyświetlała je tagiem img, a nie na przykład jako tło jakiegoś bloku. Wtedy nasze zdjęcie będzie miało możliwość indeksacji w wyszukiwarce obrazów. Dodatkowo warto wypełniać atrybuty alt i opisywać w nich, co znajduje się na danym zdjęciu. Wtedy będzie się ono pojawiać przy danym zapytaniu.

Podobne posty:

Najnowsze artykuły

Wtyczka do newsletterów w WordPressie

obsluga newslettera w wordpress Przeczytaj

WooCommerce czy PrestaShop

WooCommerce czy PrestaShop Przeczytaj

Czym zajmuje się firma e-commerce?

Czym zajmuje się firma e-commerce? Przeczytaj
Więcej artykułów
strzalka w gore