blog na stronie internetowej

Blog na stronie internetowej

5 kwietnia 2022 | 2 min czytania


Blog na stronie internetowej to wybór większości firmowych stron internetowych, które w założeniu mają być proste i czytelne. Dlaczego tak się dzieje? Prowadzenie bloga ma same plusy jak się okazuje.

Przede wszystkim bloga prowadzi się dla ludzi. W ich oczach zyskamy przede wszystkim to, że jesteśmy specjalistami w dziedzinie, w której się wypowiadamy, a jeżeli prowadzimy również biznes w tej dziedzinie, jest dużo większa szansa, że potencjalny klient skorzysta właśnie z naszych usług, jeżeli trafił na naszą stronę internetową przez artykuł właśnie.

Kolejną zaleta, która jest bardzo ważna, jeżeli chodzi o widoczność, jest aspekt SEO. Pisząc regularnie artykuły na naszego bloga zwiększamy tzw crawl budget, czyli „atrakcyjność” naszej strony dla robotów indeksujących (tak w skrócie). Jest to bardzo ważne w kontekście dbania o indeksacje i pozycjonowanie.

O czym pisać

Jeżeli naprawdę jesteśmy specjalistami w danej dziedzinie to tematów nam nie zabraknie. Ważne tylko, żeby na początku przemyśleć kategorie, w których będziemy umieszczać nasze artykuły blogowe. Możemy je potem rozszerzać, dodawać podkategorie itd, ale ważne, żeby tych „kręgosłupowych” kategorii w miarę możliwości nie zmieniać, ponieważ zaindeksowane linki staną się puste.

Istnieją narzędzia, dzięki którym możemy planować nasz content. Korzystają z nich agencje SEO, ale jeżeli chodzi o tworzenie stron internetowych z blogiem, który ma być pisany z sercem, nie potrzeba praktycznie żadnych narzędzi.

Po prostu jak wpadnie Wam coś do głowy, zapiszcie to gdzieś, a potem przelejcie swoją wiedzę na bloga. Warto też zaznaczyć, że taki artykuł powinien mieć co najmniej 3000-4000 znaków ze spacjami. Są specjalne edytory online, także darmowe, które liczą te znaki.

Rozwiązanie techniczne

Najlepszym CMS-em do tworzenia bloga jest WordPress. Dlaczego? Ponieważ jego korzenie to właśnie oprogramowanie blogowe, ale ewaluował na tyle, że można na jego bazie zrobić w zasadzie wszystko, co się chce.

Sprawdź też:   Nagły spadek pozycji strony w wyszukiwarce

Jednakże, gdy nie chcemy dodatkowej strony, żeby stworzyć bloga, albo zmieniać swojego dotychczasowego oprogramowania, warto sprawdzić, czy do tego, które używamy są jakieś moduły lub wtyczki. Praktycznie każdy szanujący się CMS powinien mieć coś takiego, ponieważ tworzenie treści w dzisiejszych czasach jest bardzo powszechne i staje się koniecznością.

Darmowa wycena bloga

Dodatki w artykułach blogowych

Oprócz tego, że artykuły blogowe robią z nas specjalistów oraz dzięki temu wspieramy naszą pozycję w wyszukiwarkach, możemy dodatkowo zadziałać marketingowo. W strategicznych punktach możemy dodać na przykład button, który przekieruje czytelnika na inną stronę, o której przeczytał powyżej.

Dokładnie tak, jak ja to zrobiłem w paragrafie wyżej. Opisałem techniczną stronę powstania bloga, a że tym się zajmujemy i możemy załatwić to jak najlepiej, dodałem button, który przekieruje do wypełnienia briefu do darmowej wyceny.

Jak wpływa blog na SEO

Content marketing to najlepsza forma pozycjonowania. Dodawanie dużej ilości treści jest najbardziej pożądane przez dzisiejsze algorytmy Google’a. W ich oczach jesteśmy specjalistami w danych dziedzinach i dzięki temu jesteśmy nagradzani wyższymi pozycjami.

Oczywiście, żeby to zadziałało jak najlepiej powinniśmy dobrze dodać wszystkie nagłówki, używać odpowiednich tagów, linkować wewnętrznie oraz używać atrybutów alt w obrazkach. Najlepiej samo opublikowanie artykułu zlecić komuś, kto ma chociażby elementarną wiedzę o tym, ponieważ nie wykorzystamy całego potencjału.

Podobne posty:

Najnowsze artykuły

Wtyczka do newsletterów w WordPressie

obsluga newslettera w wordpress Przeczytaj

WooCommerce czy PrestaShop

WooCommerce czy PrestaShop Przeczytaj

Czym zajmuje się firma e-commerce?

Czym zajmuje się firma e-commerce? Przeczytaj
Więcej artykułów
strzalka w gore